Marek Metelka

Po studiu chemické školy v Pardubicích se stavá kadeřníkem. Sedm let působil v salonu BHB Place ve Vysokém Mýtě. Zároveň absolvoval řadu školení a získával zkušenosti při focení kolekcí a na módních přehlídkách. Pod vedením zahraničních top kadeřníků zdokonaloval své schopnosti precizního střihu. Prošel školeními pod vedením Paula Falltricka, Stevena Waldmana nebo Jamieho Stevena.

 

Od roku 2011 pracoval se značkou vlasové kosmetiky Matrix a stal se součástí kreativního týmu, který stál za novými vlasovými trendy. Od roku 2014 pracuje se značkou Kevin.Murphy. V březnu 2018 se stává součástí kadeřnického týmu na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Často se podílí také na tvorbě a focení kolekcí českých renomovaných návrhářů. Součástí týmu Roberta Starého je od roku 2018.

 

V roce 2020/2021 se spolu s Robertovým týmem umístil mezi top deseti finalisty na AIPP Awards. Letos získal 2.místo v kategorii pánské účesy v této prestižní světové soutěži. Marek je expertem na barvení, prodlužování a zhušťování vlasů.

 

„Na mé práci mě baví nejvíce to, že je kreativní, inspirující a stále se vyvíjející. Těžištěm mých dovedností je – i díky studiu chemie – barvení vlasů, včetně zesvětlovacích technik. Rád se věnuji stylingu a delším pánským účesům, ale opravdu rád mám různorodost, kterou všechny stránky mé práce tvoří dohromady.“